منو
Your Cart

وبلاگ نبی الکترونیک RSS فید

۱۸ اردیبهشت تفاوت اسپری چرب و خشک
جواهریان فاطمه 0 4
در بردهای الکترونیکی ، بدون تمیز کردن درست ، امکان خرابی برد بسیار زیاد است.وجود ذرات گرد و خاک ، بقایای لحیم کاری ، چربی ، رسوبات و اکسید‌ روی مدارات چاپی الکترونیکی باعث نابود شدنش میشهتمیز کردن برد الکترونیکی میتونه یک چالش باشه اما اگر دقیقا بدونید که برای پاک کردن هر نوع آلودگی باید از چه روشی استفاده کنید، انجام این کار آسان و ایمن می‌شه اسپر..
۱۱ اردیبهشت ابزار مورد نیاز لحیم کاری چیست ؟
جواهریان فاطمه 0 20
یکی از مهم ترین  موضوعات در بخش قطعات الکترونیکی لحیم کاری است . لحیم کاری راهی است برای اتصال دو قطعه فلزی به یکدیگر که نوع این اتصال دائمی می باشد. در این مقاله سعی داریم شما  را با مبانی صحیح لحیم کاری و ابزار مورد نیاز این کار آشنا کنیم.معرفی ابزار مورد لحیم کاری :اولین مرحله برای شروع کار تهیه ابزار کار مناسب و متناسب با نیازتان می باشد. ش..
۴ اردیبهشت آشنایی با گلند و کاربرد های آن
جواهریان فاطمه 0 17
گلند یا کانکتور به نوعی وسیله جهت اتصال گفته می شود که از آن برای پوشش روی کابل به جعبه تقسیم و تابلو برق استفاده می شود. گلند ها جهت پوشش ایمنی کابل ها در برابر بارهای وارده ، رطوبت ، سایش و خوردگی ، گرما و آتش هستند. بعلاوه با نصب گلند ، محل اتصال در برابر نفوذ رطوبت و گاز های قابل اشتعال درون جعبه تقسیم محافظت می شود.گلند ها با توجه به کاربرد و ..
۲۸ فروردین آشنایی با روش صحیح لحیم کاری
جواهریان فاطمه 0 22
از مهارت های مورد نیاز و مهم در صنعت الکترونیک و مونتاژ و تعمیر قطعات الکتریکی فرایند لحیم کاری است. امروز در نبی الکترونیک می خواهیم به زبان ساده در مورد نحوه ی صحیح لحیم کاری مطالب آموزشی را ارائه می دهیم.لحیم کاری چیست ؟برای اتصال دائمی قطعاتی مانند  مثل فلز، سرامیک، و کامپوزیت ها از روش لحیم کاری استفاده می شود. ماده واسط و پرکننده بین دو قطعه ..
۲۱ فروردین آشنایی با انواع هویه
جواهریان فاطمه 0 16
مهمترین ابزار برای لحیم کاری قطعات مدار های الکترونیکی هویه است. کمتر کسی است که هویه را ندیده باشد یا با آن آشنایی نداشته باشد.از هویه در انواع مختلف برای لحیم کاری روی برد استفاده می شود در این روش گرمای نوک هویه ، سیم لحیم را در نقطه مورد  ذوب کرده و باعث اتصال قطعات بهم بر روی برد می شود. البته در لحیم کاری مدارات الکترونیکی علاوه بر هویه به اب..
۱۴ فروردین آشنایی با انواع نوک هویه
جواهریان فاطمه 0 28
هویه ابزاری است که کاربرد های گوناگونی جهت تعمیرات  و  ایجاد اتصال قطعات الکتریکی به وسیله لحیم کاری دارد. بخصوص در تعمیرات موبایل به عنوان یکی از  اصلی ترین ابزار شناخته می شود. عملکرد نوک هویه به گونه ای است که باعث انتقال حرارت از المنت و ذوب شدن سیم لحیم می شود. نوک هویه نسوز  و باقبلیت جلوگیری از چسبیدن قلع در اشکال و ویژگی های متفاوت است...
۲۷ مهر لامپ فیلامنتی چیست و چه مشخصاتی دارد ؟
3M Group 3M Group 0 67
لامپ فیلامنتی در انواع بسته بندی و سرپیچ برای جایگزینی با تمامی مدلهای لامپ های قدیمی ساخته شده و در بازار وجود دارد.لامپ لوستر ال ای دی فیلامنتیلامپهای فیلامنتی را به راحتی میتوانید با لامپهای موجود در خانه عوض کنید. بهترین لامپ برای لوستر ، لامپ فیلامنتی است چون، هم روشنایی بسیار نزدیک به لامپهای رشته ای دارد و هم اینکه مصرف برقش فوق العاده کم اس..
۲۰ مهر نقش سیستم‌های الکتریکی در خودروهای آینده
3M Group 3M Group 1 5386
حذف قطعات مکانیکی و جایگزینی آن‌ها با قطعات الکتریکی در خودروها مزایای بسیاری دارد که می‌تواند آینده‌ی صنعت خودروسازی را دگرگون کند.«رانندگی الکتریکی» مفهوم جدیدی است که توانسته راه خود را به صنعت خودروسازی باز کند. خودورسازان با پیگیری این طرح نوآورانه قصد دارند با حذف قطعات و مکانیزم‌های مکانیکی در خودروها و جایگزینی آن‌ها با قطعات الکتریکی، آیند..
۱۳ مهر فیوز چسیت و چگونه عمل میکند وساختار داخلی فیوز چیست
3M Group 3M Group 0 55
فیوز عبارت است از یک سیم حرارتی که در مدار جریان قرار می گیرد و به ازای جریان به خصوصی در زمان معین ذوب می شود (می سوزد). عملکرد صحیح فیوز نه فقط تابع دقت مرحله ساخت می باشد، بلکه همچنین به استفاده درست و نگهداری صحیح پس از نصب نیز بستگی دارد. چنانچه فیوز […]فیوزعبارت است از یک سیم حرارتی که در مدار جریان قرار می گیرد و به ازای جریان به خصوصی در زم..
۶ مهر فازمتر چیست و چگونه کار میکند
3M Group 3M Group 2 9796
فازمتر یا فازنما، وسیله ای برای تشخیص وجود ولتاژ الکتریکی است.فازمترها بیشتر به شکل پیچ گوشتی ساخته می شوند و افزون بر باز و بسته کردن پیچ، برای تشخیص سیم فاز از سیم نول نیز بکار میرود. هر گاه نوک فازمتر را داخل یکی از خانه های پریز یا سر سیمی که برق در آن جریان دارد بگذاریم و انگشت دست را روی پیچ انتهایی دسته آن قرار دهیم، اگر لامپ آن روشن شد آن س..
۳۰ شهریور رعایت نکات ایمنی برق در منزل و محل کار
3M Group 3M Group 8 13400
وجود برق در منزل و در محل کار، زندگی را برای ما بسیار ساده کرده است. با وجود اینکه برق در زندگی امروز یک ضرورت محسوب میشود، ولی میتواند بسیار خطرناک باشد. خطراتی همچون برق گرفتگی، سوختگی، آتش سوزی و انفجار از انواع خطراتی است که کار با برق میتواند در پی داشته باشد.برق یک نوع ضرورت است اما در عین حال بسیار خطرناک، پس مهم است در استفاده از وسایل و دس..
۲۳ شهریور آشنایی با شغل مهندس برق
3M Group 3M Group 0 79
مسایل مربوط به تولید، انتقال و توزیع برق در تخصص مهندس برق با گرایش قدرت است. در این گرایش دو زمینه تخصصی وجود دارد که عبارتند از : ماشین های الکتریکی و سیستم های قدرت. مهندس برق با تخصص ماشین های الکتریکی، در زمینه طراحی موتورهای الکتریکی مورد استفاده در صنایع مختلف، مشاوره در نصب و راه اندازی ژنراتورهای نیروگاهی، طراحی درایو (مدارهای الکترونیک قد..
نمایش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)